Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Zprávy

první předchozí
ze 49
poslední

domov

VIDEOHOVOR S VAŠIMI BLÍZKÝMI V DOMOVĚ PRO SENIORY UMOŽNÍ ÚČET V APLIKACI SKYPE

Vážení přátelé a rodinní příslušníci,
Vám, a především seniorům v Domově pro seniory Šternberk, bychom v této nelehké době, chtěli zprostředkovat alespoň dálkový kontakt se svými nejbližšími. Zavolejte do našeho zařízení na telefonní číslo 777 781 441, popřípadě 585 013 784, a my Vás spojíme s vašim příbuzným či známým. V aplikaci Skype také najdete pod uživatelským jménem Domov pro seniory Šternberk účet našeho domova. Stačí si tento kontakt přidat do přátel a napsat zprávu, sociální pracovnice se s Vámi domluví na případném videohovoru. Věříme, že je to ideální způsob, jak si být v tomto čase na blízku.

Mgr. Hana Dvorská, ředitelka organizace
celý text

ostatní | 27. 3. 2020 | Autor:

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ MZČR

S účinností od 24. března 2020 od 6.00 hodin do 1. dubna 2020 do 6.00 hodin se zakazuje volný pohyb osob na území celé České republiky s výjimkou:
a) cest do zaměstnání a k výkonu podnikatelské činnosti
b) nezbytných cest za rodinou nebo osobami blízkými
c) cest nezbytně nutných k obstarání základních životních potřeb (např. nákup potravin, léků, drogistického zboží, krmiv pro zvířata apod.) včetně potřeb příbuzných, zajištění péče o děti, zvířata a využívání nezbytných služeb.
d) cest nezbytně nutných podle bodu c) pro jinou osobu
e) cest do zdravotnických zařízení a zařízení sociálních služeb včetně nezbytného doprovodu
f) cest za účelem vyřízení neodkladných úředních záležitostí včetně nezbytného doprovodu
g) výkonu povolání nebo činnosti IZS a další infrastruktury
celý text

ostatní | 26. 3. 2020 | Autor:

Poděkování za povzbuzující zprávu od pana Jana Kašpárka, předsedy Klubu seniorů II.

Vážení přátelé, celý náš národ prožívá velmi složitou dobu. Zvláště se to dotýká nás, seniorů. Nemůžeme se scházet, aktivně žít tak jak jsme byli zvyklí. Je to pro nás velmi stresující, když musíme být v karanténě, zvláště pro ty, kteří jsou sami . Měli jsme možnost se scházet alespoň jedenkrát týdně v klubovně, kde jsme si mohli popovídat o svých problémech, naplánovat si společné akce a aktivně si užívat zbytek našeho života. Bohužel nyní musíme trávit většinu času o samotě a poslouchat ty skličující zprávy.
I přes tuto velmi těžkou dobu si naši členové Klubu našli prospěšnou práci pro druhé. Jsou zde členky, které šijí pro druhé ochranné roušky. Máme i členku, která šije roušky nejen pro své okolí, ale i pro ležící seniory v zařízení Sociálních služeb na Valech ve Šternberku. Část pomáhá svým vrstevníkům s nákupy, pomoci při vyřizování jejich osobních záležitostí. Je to velmi prospěšná činnost. Chtěl bych Vám všem, kteří v těchto chvílích nezištně pomáhají překonávat současné potíže nás seniorů, upřímně poděkovat.. Samozřejmě děkuji i pracovnicím Sociálních služeb za jejich velmi náročnou a odpovědnou práci pro seniory, kteří jsou ubytováni v areálu Soc. služeb, pro seniory celého města i co děláte pro naše Kluby. Věřme všichni, že tato těžká doba brzy pomine a budeme se moci opět setkávat a žít i nadále aktivní život seniora. Ještě jednou Vám všem upřímně děkuji a držte se.
S pozdravem Jan K a š p á r e k
celý text

ostatní | 26. 3. 2020 | Autor:

Změna v otevírací době pokladny

Oznamujeme, že pokladny příspěvkové organizace Sociální služby Šternberk, a to v sídle na Komenského 40 a v Domově pro seniory Šternberk, Na Valech 14 jsou pro veřejnost uzavřeny do 27. 3. 2020 včetně. Od 30. 3. 2020 včetně budou pokladny pro veřejnost otevřeny každé pondělí a středu v době od 8,00 hod do 11,00 hod.

Děkujeme za pochopení. Mgr. Hana Dvorská, ředitelka organizace celý text

ostatní | 25. 3. 2020 | Autor:

Změna nákupní doby pro seniory

Vláda po diskusi přistoupila k další úpravě vyhrazené doby pro nákupy seniorů a držitelů průkazů ZTP/P starších 50 let a jejich nezbytného doprovodu. Od středy 25. března se zákaz vstupu jiných osob do prodejen posouvá na dobu od 8.00 do 10.00 hodin, přičemž nově bude platit jen pro maloobchodní prodejny potravin, hygienického zboží, kosmetiky a jiného drogistického zboží s prodejní plochou větší než 500 m2. V menších prodejnách tohoto sortimentu mají prodejci nařízeno, aby seniory a hendikepované osoby při prodeji upřednostnili.
celý text

ostatní | 24. 3. 2020 | Autor:
první předchozí
ze 49
poslední

Naši partneři

  • město Šternberk
  • Olomoucký kraj
  • Ministerstvo práce a soc. věcí
  • Asociace poskytovatelů sociálních služeb
  • Operační program
  • Operační program